16-imile de finală din Liga Campionilor UEFA au continuat cu două meciuri

16-imile de finală din Liga Campionilor UEFA au continuat cu două meciuri...

2105309

Inter a învins acasă formația Atletico Madrid cu 1-0, în timp ce PSV Eindhoven și Borussia Dortmund au remizat 1-1.

Reprezentiva Italiei, echipa Inter, care a jucat în finală anul trecut, a primit pe teren propriu vizita echipei spaniole Atletico Madrid.

Marko Arnautovic a marcat golul victoriei pentru Inter în minutul 79, după ce prima repriză s-a încheiat cu 0-0.

Fotbalistul național Hakan Çalhanoğlu, care purta tricoul formației Inter, a fost pe teren timp de 90 de minute.

În celălalt meci al serii, echipa olandeză PSV Eindhoven a remizat, scor 1-1, cu Borussia Dortmund din Germania.

Donyell Malen a marcat golul pentru Borussia Dortmund în minutul 24, în timp ce golul echipei locale a fost înscris de Luuk de Jong în minutul 56.

Salih Özcan, care joacă la Borussia Dortmund, a intrat în locul lui Donyell Malen în minutul 82.

Primele meciuri din turul 16-imilor de finală ale Ligii Campionilor vor fi completate cu partidele Napoli - Barcelona și Porto - Arsenal, care se vor disputa în această seară.

Ambele partide vor începe la ora 23:00.